Poszukiwanie Świętego Graala

Poszukiwanie Świętego Graala

Wena Studio i Conservatoire (www.conservatoire.pl) zapraszają na Poszukiwanie Świętego Graala na Zamku w Rydzynie. W naszej dramie odżyją stare arturiańskie legendy splecione z magią i historią tego miejsca.
Uczestnicy wydarzenia przeniosą się w ostatnie lata XVIII wieku aby uczestniczyć w mistycznej ceremonii odnalezienia prawdziwego Świętego Graala. Poprzez misteria poprowadzi ich przybyły na Zamek mag, alchemik i poszukiwacz Graala, Filipus von Gruber. Filipus jako Mistrz Ceremonii i wielki znawca tajemnic Graala powoła Zgromadzenie, które będzie miało na celu odnaleźć święty kielich, który, jak ustalił, spoczywa w najbliższym otoczeniu zamku.
Wcześniej, w czasie seminarium Phila Grubera, przed każdym z uczestników Phil OSOBIŚCIE uchyli rąbka tajemnicy – przy pomocy swej wiedzy opowie każdemu z nas o życiu, jakie wiedliśmy pod koniec XVIII wieku. Będzie to równocześnie rola, w którą każde z nas wcieli się jako członek Zgromadzenia. Dlatego też prosimy o przygotowanie stroju odpowiedniego do epoki przełomu XVIII i XIX wieku.

Duchowe poszukiwanie Graala będzie miało miejsce od pierwszego do trzeciego dnia seminarium Phila Grubera na zamku w Rydzynie. Będzie to prawdziwa duchowa pielgrzymka wgłąb siebie i swego wyższego ja, wielkie poszukiwanie i powrót do korzeni, święte pojednanie. Będzie to także forma teatralna z aktywnym udziałem wszystkich uczestników, zawierająca elementy takie jak opowieści przybyłych gości o poszukiwaniu Graala, muzykę gongów i mistycznych instrumentów oraz medytacje. Po wzięciu udziału w wydarzeniach na Zamku w Rydzynie nikt z nas nie będzie taki sam jak wcześniej.