Taniec Obfitości

 

TANIEC OBFITOŚCI

SAMBA – DROGA DO MĘSKOŚCI I KOBIECOŚCI

Warsztaty,15 – 16 lipca 2006,
Delfin Wellness, Warszawa – Józefów ul. Nadwiślańska 96

Prowadził

Cristiano Luis de Abreu
 – brazylijski profesor tańca, instruktor Capoeira i mistrz gry na bębnach

SAMBA – DROGA DO MĘSKOŚCI I KOBIECOŚCI
W każdym z nas ukryty jest zarówno pierwiastek męski, jak i kobiecy.
Jak często sięgasz do głębi swej kobiecości czy męskości? Jak często czujesz energię i radość płynącą z Twojego ciała i jego ruchu? Czy wykorzystujesz w pełni moc swojego oddechu?
Samba to przede wszystkim harmonijny ruch bioder, który pozwoli Ci zsynchronizować obecne w Tobie dwie potężne siły – kobiecość i męskość. Dzięki sambie mężczyźni i kobiety wyzwolą swoją naturalną pierwotną energię, a kroki tego tańca poprowadzą ich ku harmonii i równowadze.
Kobieto, weź głęboki oddech i ujawnij swą naturalność, grację i wdzięk!
Mężczyzno, wyzwól swoje ciało i pokaż jego elastyczność, radość i moc!
„Widzę, że polskie kobiety i polscy mężczyźni mają nieuświadomiony kontakt z własnym ciałem. Podczas warsztatów uczę ich świadomego nawiązywania tego kontaktu, pokonywania nieśmiałości i lęku przed ruchem. Dzięki temu odkrywają w sobie pewność, siłę i ogromną radość z własnego ciała, która dla nas, Brazylijczyków, jest tak naturalna.”
Cristiano Abreu

profesor tańca, Brazylijczyk z gorącego Bahia

Czy chcesz odkryć swoją kobiecość, swoją męskość, kryjącą się w Twych biodrach? Czy chcesz obudzić w sobie dziką kobietę, wyzwolić ognistego mężczyznę i rozpalić rytm swego serca?
Niech brazylijskie rytmy samby poniosą Cię i poprowadzą ku Twemu własnemu ciału. Porzuć swoją nieśmiałość, zakołysz biodrami i poczuj się gorącym ognistym mężczyzną, prawdziwą dziką kobietą!
Niech Twoje ciało odżyje! Odkryj swój niepowtarzalny wdzięk!
Wsłuchując się w rytmy brazylijskiej muzyki, usłyszysz wołanie swego serca.
Cristiano pokaże Ci nową duchowość, wyzwoli z nieuświadomionych więzów. Staniesz się nowym świadomym siebie mężczyzną, świadomą siebie kobietą.
SAMBA to narodowy taniec brazylijski, kojarzony z karnawałem w Rio de Janerio. Posiada wiele kombinacji rytmicznych, łatwo wpada w ucho. Polega na sprężystym ruchu całego ciała, a przede wszystkim bioder. Jest tańcem szybkim, progresywnym, przestrzennym i niezwykle temperamentnym.
Zajęcia z Cristiano pozwalają oderwać się od spraw codziennych, redukują stres, wyzwalają w nas radość i dodają nam słonecznej energii!

Cristiano Luis de Abreu urodził się w 1973 roku w Salwadorze, w brazylijskim stanie Bahia. Od dziecka interesował się tańcem i grą na instrumentach perkusyjnych. W wieku 21 zaczął uczyć się tańca w Arte Bahia, szkole zajmującej się baletem klasycznym i tańcami typowymi dla kultury afrobrazylijskiej, takimi jak salsa, samba, forro, tańcami bóstw Candoble (tak zwanymi Orixas) czy Filio de Ghandi. Brał udział w spektaklach wystawianych przez szkołę. Uczył się również u profesora Nem’a w  Associação Artística e Cultural Diáspora (Diaspora Art Center and Arts Association).

Zajmował się jednocześnie Capoeira. Jego głównym mistrzem jest słynny Mestre King Kong. Jego nazwisko jest tak sławne w Bahia, że istnieje nawet powiedzenie, że do Bahia należy pojechać, by spróbować jedzenia, zakosztować przepięknych plaż i ćwiczyć Capoeirę właśnie z King Kongiem. Cristiano ćwiczy i prowadzi zajęcia w Akademii Grupo Bahia Mestre King Konga.
Jeśli chodzi o grę na bębnach, Cristiano, tak jak każdy w Bahia, rozpoczął naukę od najmłodszych lat, ucząc się różnych rytmów na głównym placu Salwadoru Pelorinho. Pelorinho to źródło inspiracji dla wszystkich bębniarzy. Pojawiają się tam najlepsi mistrzowie bahiańscy, z którymi można wymienić się rytmami, omówić techniki i poczuć prawdziwy rytm bahiańskiego bębna, przekazywany z pokolenia na pokolenie.
Cristiano tańczy w spektaklach i show tanecznych.

WENA wraz z Cristiano oferuje również kurs Capoeira i wersztaty bębniarskie.