prof. Jaime T. Licauco

Jaime T. Licauco
Jaime T. Licuaco otrzymał stopień magistra w dziedzinie zarządzania biznesowego (Master in Bussines Managment) jako stypendysta Azjatyckiego Instytutu Zarządzania oraz licencjat w dziedzinie sztuki, filozofii i języka angielskiego w San Beda College w Manili. Podczas setnej rocznicy San Beda Collage, obchodzonej w październiku 2001 roku został ogłoszony jednym z najlepszych uczniów stulecia („Bedans of the Century”) w dziedzinie literatury.

Dziś jest uważany za największy autorytet w dziedzinie rozwoju umysłu wewnętrznego, twórczego i intuicyjnego działania, zjawisk paranormalnych i filipińskiego mistycyzmu. W ciągu 25 lat napisał 15 książek i wiele artykułów na te tematy. Jest także współautorem „Intuicji w pracy”, książki opublikowanej w San Francisco w Kaliforni. Występował gościnnie w wielu telewizjach i programach radiowych na Filipinach i za granicą. Jest szanowanym doradcą prestiżowej Organizacji Młodych Prezesów, mającej siedzibę w Teksasie i członkiem Międzynarodowego Zarządu Doradców Światowej Sieci Intuicji w San Francisco.

Licauco posiada dwudziestopięcioletnie doświadczenie, zdobyte w różnych firmach na Filipinach, głównie w dziedzinie zasobów ludzkich, doradztwa, szkoleń i rozwoju zarządzania. Wygłosił wiele wykładów dla ważnych zarządów na Filipinach i w innych częściach świata – w obu Amerykach, w Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Jest jednym z najwybitniejszych znawców medycyny holistycznej, wykładał dla wielu stowarzyszeń lekarskich, takich jak Amerykańska Akademia Medycyny Rodzinnej, Filipińskie Stowarzyszenie Medycyny Rodzinnej, Filipińskie Stowarzyszenie Neurologiczne, Związek Pielęgniarek Filipńskich, Filipiński Instytut Tradycyjnej i Alternatywnej Ochrony Zdrowia itd.

W 1978 roku napisał bestseller Rozumienie metapsychicznych zdolności człowieka. W tym czasie żaden Filipińczyk nie odważył się pisać na ten temat. W ciągu następnych 10 lat wydał 10 kolejnych książek na temat fenomenu jasnowidzenia, leczenia wiarą oraz rozwoju umysłu.

W tym samym okresie założył pierwszą grupę badawczą Edgar Cayce. Grupa spotykała się regularnie w domu w Narzalina Lim, który później został podsekretarzem turystyki w administracji Cory Aquino.

W 1982 przez jeden semestr wykładał parapsychologię na Wydziale Nauk Behawioralnych Uniwersytetu De La Salle. Po raz pierwszy w historii kraju przedmiot ten był uwzględniony w programie uniwersytetu. Żadne inne zajęcia na całym uniwersytecie nie cieszyły się w tym roku tak dużym zainteresowaniem. Był też gościnnym wykładowcą Centrum Uniwersyteckiego De La Salle dla Medycyny Rdzennej w Dasmarinas. Wydawał „MBS”, pismo podejmujące tematykę umysłu, ciała i ducha; występował w serii programów telewizyjnych poświęconych zjawiskom paranormalnym.

Jaime T. Licuaco jest prezesem i założycielem Instytutu Rozwoju Umysłu Wewnętrznego, obecnie pisze w tygodniowej kolumnie w „Wewnętrznej Świadomości” w „Filipińskim Informatorze Codziennym”, co tydzień występuje w programie edukacyjnym w radiu DZMM, jest członkiem Azjatyckiego Instytutu Zarządzania.