Pachamama i Wirakocha

 

„Pachamama i Wirakocha” to międzynarodowy projekt w składzie:
Mallku, Evelyn Guimaraes de Paiva, Irena Galińska, Katarzyna Jeleń

Mallku – Indianin z Ameryki Południowej, szaman – jego misją jest kultywowanie przesłania duchowych przodków – Inków, ekspert w dziedzinie Kosmicznego Feng Shui, autor książki ”Przebudzenie Pumy. Ścieżka Inicjacji Inków” (Euro Aura 2005).

W Polsce regularnie odbywają się jego seminaria i warsztaty oraz organizowane są wyjazdy międzynarodowych grup do miejsc mocy w Andach. Mallku prowadzi szamańskie rytuały, ceremonie oraz inicjacje z wykorzystaniem śpiewu, tańca i starożytnych instrumentów, takich jak: bębny, ocarinas, zamponias, quenas, muszle, misa kryształowa, pióra kondora.

Evelyn Guimaraes de Paiva – mistrzyni tańca brzucha z Brazylii – instrumenty peruwiańskie: bęben, ocarinas, grzechotki, kije deszczowe i pióra kondora, taniec szamański, śpiew

Irena Galińska – gongi: „Ziemia”, balijskie, tybetańskie i „tam-tam”, śpiewające misy, bęben, kije deszczowe

Katarzyna Jeleń – gongi: „Wenus” i „Mars”, bęben, taniec z gongiem

Nagranie na żywo Warszawa – Józefów wrzesień 2005

Uczestnicy międzynarodowego projektu „Pachamama i Wirakocha” tworzą muzykę o niepowtarzalnym klimacie autentyczności i głębi przekazu. Muzyka ta wprowadza nastrój harmonii z naturą i obrazuje więź człowieka z przyrodą. Pozwala odkrywać bogactwo własnego potencjału, otworzyć się na świat i ludzi. Jest tym, co pomaga w powrocie do źródła pradawnego szczęścia.
„(…) ogarnęła mnie przemożna fala wibracji, wszystkie komórki w moim ciele drgały i dzwoniły. (…)”

„Muzyka, którą gramy, rodzi się spontanicznie z głębi naszych serc. Podczas koncertów następuje wymiana między słuchaczami i muzykami, która wzbogaca nas wzajemnie oraz wspiera w rozwoju zarówno jednych jak i drugich. Między nami a widownią nie ma żadnej bariery. Tworzymy nową jakość międzyludzkiej komunikacji poprzez nastrajanie naszych dusz na te same wibracje. Nasza twórczość ma swoisty charakter uzdrawiający – uwalnia od stresów, lęków, obaw – leczy duszę. Prowadzi do głębokich pozytywnych transformacji, pomaga w uświadomieniu sobie prawdziwych uczuć, integruje wewnętrznie i zewnętrznie, wprowadza harmonię i równowagę.”