Uzdrawiający i Relaksujący Kameralny Koncert Skrzypcowy

 

ZAPROSZENIE
na
Uzdrawiający i Relaksujący Kameralny Koncert Skrzypcowy
Joany Strateva
Profesora Muzyki Nowego Uniwersytetu Bułgarskiego w Sofii.
w dniu04.05.2009, o godz.11:00
 
Akademia Muzyczna
Poznań
ul. Św. Marcin 87
Sala Marszałkowska
Bilety do nabycia przed koncertem w cenie 20 zł
dla emerytów i studentów w cenie 10 zł
 
Joanna Strateva ukończyła Konserwatorium Muzyczne w Sofii i specjalizowała się w skrzypcach i muzyce kameralnej we Francji. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów, w tym konkurs J.S. Bacha w Lipsku. Jest profesorem skrzypiec i muzyki kameralnej na Nowym Uniwersytecie Bułgarskim. Joanna grała koncerty w Anglii, Grecji, Francji, Szwajcarii, USA, Hiszpanii, Holandii, Polsce, Rosji, Maroku i wielu innych krajach. Grała na wielu płytach z muzyką Beinsy Duno: „Duet Esoteric” z Petyrem Ganewem, „Paneurytmia” z jej synem Bożydarem i „Muzyka na skrzypce i gitarę” z Petią Tzanowem.
Joanna zawsze była ulubionym muzykiem PanEuRytmii, zarówno w Bułgarii, jak i za granicą. Ma ogromną wiedzę o Petyrze Dynowie.  Na podstawie własnego doświadczenia opowiada jak żyć według jego nauk nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Otworzyła serca i dusze wielu ludzi na ich głębię i znaczenie poprzez swe pełne siły i ducha wykonania jego muzyki.
Joanna spędziła pierwsze 35 lat swojego życia w założonej przez Petyra Dynowa wspólnocie Izgrew i z pełnym zaangażowaniem praktykowała jego nauki przez całe życie. Wciąż ryzykowała swoją karierę zawodową, otwarcie utożsamiając się ze społecznością i naukami Petyra Dynowa, nawet, gdy były zakazane przez władze komunistyczne.